Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 41
» Son Üye: karagune
» Toplam Konular: 27
» Toplam Yorumlar: 92

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 4 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 4 Ziyaretçi

Son Aktiviteler
EKPSS VE KPSS ARASINDAKİ ...
Yazar: admin
24-02-2018, Saat: 15:16
İşitme cihazı
Yazar: admin
24-02-2018, Saat: 15:15
Size Ankara'daki en dolan...
Yazar: admin
11-01-2018, Saat: 14:56
Rapor aldığınıza pişman o...
Yazar: admin
16-11-2017, Saat: 09:04
FORUM SİTESİ YENİ PUAN VE...
Yazar: admin
29-08-2017, Saat: 15:14
YENİ BİR İŞİTME CİHAZI İÇ...
Yazar: handeakturk_09
29-08-2017, Saat: 13:47
İşitme Cihazımı Nasıl Ald...
Yazar: admin
21-08-2017, Saat: 13:48
İşitme Cihazı Kullanıcıla...
Yazar: admin
19-08-2017, Saat: 17:31
İşitme Cihazı Pil Kullanı...
Yazar: ahmetdemiroz
19-08-2017, Saat: 14:23
İşitme cihazı kullananlar...
Yazar: ahmetdemiroz
19-08-2017, Saat: 14:03

 
  İşitme cihazı
Yazar: Yakamoz07 - 06-12-2017, Saat: 10:37 - Forum: İşitme Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Yorumlar (1)

KIND marka işitme cihazı türkiyede var mı bilgisi olan

Bu konuyu yazdır

  Rapor aldığınıza pişman oluyormusunuz
Yazar: tayfundty - 13-11-2017, Saat: 12:26 - Forum: DİĞER - Yorumlar (1)

Rapor

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konuyu yazdır

  Size Ankara'daki en dolandırıcı - yalancı işitme merkezini belirteceğim
Yazar: arslanturk0687 - 21-10-2017, Saat: 12:13 - Forum: İşitme Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Yorumlar (8)

Size Ankara'daki en dolandırıcı - yalancı işitme merkezini belirteceğim.

Yer: Sağlık Mahallesi, Süleyman Sırrı Cad. no: 21/7 (sosyete -yenişehir- pazarı yanı) Sıhhiye / Ankara

Medro İşitme Cihazları

Buradan 2015 Ekim'de 4500 TL'ye Phonak Audeo Q70 Advanced işitme cihazını aldım. Alana kadar iyi, aldıktan sonra adam yüzü görmeyen, nasıl dolandırsak derdinde olan bir firma.

Aldım alalı adam gibi kullanamadım. Kullandığımın farkına bile varamadım. Sürekli sorun çıkarıyor. Bir takıyorum, 1 hafta sonra arıza yapıyor yolla servise, geliyor ve takıyorum. 1 ay takamadan hoparlör bozuluyor, yolla servise. Geliyor ve süper bir ayar yaptırıyorum Hacettepe'ye. Doktorum o ayarı tutturabilmek için bayağı uğraştı. O kadar süper ki, duyma sorunu olduğunu bile unuttum. Yalnız ayardan 2 gün sonra patlak veriyor ve yolla servise. Cihazı da sıfırlamışlar ve ayar gitti. Doktorda ayarı sisteme kaydetmeyi unutmuş. Ayardan sanırım 4-5 ay geçti ve o ara birkaç kez servise gittiğinden ayar bile yaptıramadım. Üstelik her servise gidişten tam 3 hafta sonra elime ulaşıyor.

Bunları geçtim. Garantili bir üründen her servis gelişinde ücret alınıyor. 7-9 servis yollayışı olduysa, bunların son 5'i gibisinden ücret aldılar. Bu ücretler, 125-160-75-65-120-65 TL gibi ücretler. Hiçbir şey yaptığım yok, 3-5 takış sonrası bozuluyor. Geçen kabloları çıktı. Nasıl çıktıysa bilmiyorum. Üstelik servisten yeni gelmişti. Götürdüm cihazı. Bana hemen "Garantisi doldu." dedi Zeynep adlı kişi. "Hayır dolmadı, bu ayın (ekim 15)'de doluyor." dedim, ses çıkarmadı. "Garantili üründen neden ücret alıyorsunuz?" dedim, ses yok. "Neden sürekli bozuluyor?" diyorum, ses yok. Sadece "Hemen yollarız." diyorlar. Neyse verdim cihazı ve öğle arası İstanbul'daki yetkili servise mail attım ve akşam da aradım. Mailimden tanıdılar beni. Durumu bildireceklerini söylediler.

2 gün önce aradım "Cihazımı vereli 2,5 hafta oldu, geldi mi?" dedim. Telefondaki kız aynen şunu söyledi. "50 TL ücret ödenmesi gerekiyor, onaylıyor musunuz?" Küstahlıkta master yapmışlar. Hemen para koparma derdindeler. "Cihazı 2,5 haftadır yollamadınız da mı ücret çıktı?" dedim. Anlamayacağım şekilde eğri konuşup geveledi bir şeyler. Yani cihazın garantisinin bitmesi olan ekim 15'i geçmesini bekleyip serviye yollamaya çalıştılar. "Onaylıyorum." dedim, ne yapım? Tanıdıklarınızı bilgilendiriniz. Ben yaşadım bu durumu, başkaları yaşamasın.

Allah'a havale ediyorum. O, her şeyi görüyor.

Medro işitme cihazı, sonradan tabelayı değiştirip sadece "İşitme Cihazları" yazan bir tabela yerleştirmişler.

Google Maps'den resimler:
1GLM7N.jpg

vJbny4.jpg

Bu konuyu yazdır

Information FORUM SİTESİ YENİ PUAN VE DUKKAN SİSTEMİ
Yazar: admin - 29-08-2017, Saat: 15:14 - Forum: DİĞER - Yorum Yok

SİTEMİZDE PUAN VE DÜKKAN SİSTEMİ BAYRAMDAN SONRA AKTİF OLACAKTIR. !!!

NEDİR BU PUAN SİSTEMİ ?

Puan sistemi ; 

 • YENİ MESAJ YAZDIĞINIZDA (YANİ KONULARIN ALTINA YENİ YORUM YAZDIĞINIZDA) - 0.15 KURUŞ PARA PUAN
 • YENİ KONU AÇTIĞINIZDA - 0.25 KURUŞ PARA PUAN
 • YENİ ANKET OLUŞTURDUĞUNUZDA - 0.10 KURUŞ PARA PUAN
 • YENİ ÜYELİK AÇTIĞINIZDA - 1 TL PARA PUAN
 • ANKETLERDE OY BAŞINA - 0.05 KURUŞ PARA PUAN
 • YAZILAN VE VERİLEN CEVAP BAŞINA - 0.10 KURUŞ PARA PUAN
 • KONULARI OYLAMA BAŞINA - 0.10 KURUŞ PARA PUAN
 • SİZİN REFERANSINIZLA BİR KİŞİ ÜYE KAYDI OLUŞTURDUĞUNDA (YANİ SİTEYE ÜYE OLDUĞUNDA) - 0.15 KURUŞ PARA PUAN

KAZANABİLECEKSİNİZ. (** BU FİYATLAR YÜKSELEBİLİR AMA ASLA DÜŞMEZ)

PEKİ BU PUANLARLA NELER ALABİLECEKSİNİZ ?

KAZANMIŞ OLDUĞUNUZ BU PARA PUANLAR İLE DÜKKAN KISMINDAN 
 • - İŞİTME CİHAZI PİLİ (KARGO İLE ADRESİNİZE GÖNDERİLECEKTİR GİDİP (ANLAŞMALI İŞİTME MERKEZLERİNDEN DE TEMİN EDEBİLİRSİNİZ)
 • - İŞİTME CİHAZI İÇİN HORTUM VB. AKSESUARLAR (KUMANDA VB.)
 • - YENİ BİR İŞİTME CİHAZI (ANLAŞMALI İŞİTME MERKEZLERİNDEN)
 • - İŞİTME CİHAZI KALIP YENİLEME (ANLAŞMALI İŞİTME MERKEZLERİNDEN)
 • - İŞİTME TESTİ TARAMASI (ANLAŞMALI İŞİTME MERKEZLERİNDEN)
 • - İŞİTME CİHAZI TEKNİK SERVİS VE BAKIM HİZMETİ (ANLAŞMALI İŞİTME MERKEZLERİNDEN)

VE DAHA BİRÇOK ÜRÜNÜ SATIN ALABİLECEKSİNİZ !

AYRICA YALNIŞ ALDIĞINIZ ÜRÜNLERİ GERİ DÜKKANA SATABİLECEKSİNİZ (%30 PARA PUAN KAYBIYLA)

SORUSU OLAN ARKADAŞLAR BU KONU ALTINDAN SORULARINI SORABİLİR !

Bu konuyu yazdır

Lightbulb YENİ BİR İŞİTME CİHAZI İÇİN TEMEL ADIMLAR
Yazar: handeakturk_09 - 29-08-2017, Saat: 13:47 - Forum: İşitme Cihazları - Yorum Yok

YENİ BİR İŞİTME CİHAZI NASIL ALINIR?

1 KONSÜLTASYON

Her işitme konsültasyonu bir yaşam tarzı analizi içerir. işitme uzmanı size bire bir görüşmede, belirli bazı sorular sorarak işitme ihtiyacınızın tam olarak neler olduğunu bulabilir. Örneğin en çok asıl bir işitme ortamında bulunduğunuzun, hangi durumlarda daha iyi işitmek ve anlamak istediğiniz gibi. İşitme uzmanı, sizinle birlikte çalışarak o güne kadarki işitme deneyiminiz ve kişisel istekleriniz doğrultusunda bireysel kriterlerinizi belirleyecektir. Bu önemli bir adımdır, çünkü işitme uzmanı yaşam tarzınızı anlamadan sizin için ideal çözümü belirleyemez.

2 OTOSKOPİ

İşitme uzmanı, bu tamamen acısız muayenede, kulak kanalınızın ve kulak zarınızın sağlam olduğunu uzman bir gözle görmek için kulaklarınızı inceler. Bu arada yabancı bir cisim nedeniyle kulak kanalınızda bir tıkanıklık olup olmadığını da belirler. KBB uzmanının bu işlemde kullandığı özel büyütece eski yunanca da " kulağa bakmak için kullanılan cihaz" anlamına gelen otoskop denir. Bu nedenle bu muayeneye de otoskopi adı verilir.

3 KAPSAMLI İŞİTME TESTLERİ

İşitme uzmanı duyma eşiğindeki kaybı hassas bir şekilde belirleyebilmek için odyometri denilen iki aşamalı bir test uygular. Bu testin sonuçları uygun işitme cihazını seçerken önemli bir etkendir. İşitme uzmanı, önce hastaya kulaklıklardan belirli bir yükseklik ve frekansta sesler verir; hasta sesi duyduğunda düğmeye basar. Duyma eşiği net bir şekilde belirlenene kadar bu işlem farklı frekanslarla tekrar edilir. Sonra bunu konuşmayı anlama testi izler. Bu teste hastaya kulaklıklardan belirli yükseklikte kelimeler dinletilir. Hasta her kelimeyi duyduğu şekilde tekrar eder. Dinletilen ve tekrar edilen kelimeler arasındaki fark, işitme yeteneği hakkındaki bilgiyi pekiştirir.

4 ANALİZ

İşitme testinin sonuçları ekranda bir grafik olarak gösterilir. İşitme uzmanı uygun işitme cihazını seçerken bu sonuçları kriter olarak alır. Odyogram, semptomlar ve bazen işitme kaybının olası nedenleri hakkında anahtar bilgiler sağladığı için, odyogram değerleri de önemli bir araçtır.

5 ÖNERİ

Sonraki adım işitme cihazı önerisidir. İşitme uzmanı, yaşam tarzı analizi, otoskopi sonuçları (kulak kanalı ve kulak zarı muayenesi), işitme testi ve dile getirdiğiniz isteklerinize göre size uygun işitme cihazı önerecektir. Ardından hangi işitme cihazlarının ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna birlikte karar verirsiniz.

6 KULAK İZİ

Bazı işitme cihazları kulağa ya da kulak kanalına mükemmel uyması için şekillendirilen "kulak kalıbı" denen bir parçaya sahiptir. Eğer seçenekleriniz arasında böyle bir cihaz varsa işitme uzmanı kulağınızın kusursuz bir kalıbını çıkaracaktır. Silikon kalıp malzemesi özel enjektörle  kulak kanalı ve dış kulağa enjekte edilir. Kalıbın sertleşmesi yaklaşık 5 dakika alır. Ama hala kulaktan acısız ve kolayca çıkartılabilecek kadar esnektir.

7 PROGRAMLAMA

İşitme uzmanı işitme cihazlarını sizin işitme ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde ayrı ayrı programlar. Ardından " saha testi" denilen son aşama başlar. İşitme cihazlarını alışana ve ihtiyaçlarınızı karşıladıklarından emin olana kadar test edebilirsiniz. Bazen uygun işitme cihazını ve en uyguna yarı bulamak için işitme uzmanıyla birkaç görüşme yapmanız gerekebilir.


ARKADAŞLAR ELİMDEN GELDİĞİNCE BASİT BİR DİLLE YAZMAYA ÇALIŞTIM UMARIM BEĞENİRSİNİZ SORUSU OLAN ARKADAŞLAR ÇEKİNMEDEN SORABİLİR.

Bu konuyu yazdır

Information İşitme Cihazımı Nasıl Aldım ?
Yazar: ahmetdemiroz - 21-08-2017, Saat: 13:45 - Forum: İşitme Cihazları - Yorumlar (1)

Bugün sizlere birçok arkadaşımıza yardımcı olması için işitme cihazımı nasıl aldığımı adım adım anlatmaya çalışacağım.
 
Bir duyma problemi yaşadığımın farkındaydım bir arkadaşım vesilesiyle bir işitme cihazı satıcısına gittim bir odyo (duyma) testi yaptılar kulaklarımdaki işitme kaybının sayısal olarak değerleri belirlendi bu belirlenen değerleri bir küp kâğıda yazıp verdiler. Ve bana dediler ki devletten katkı payı almak ister misin almak istersen devlet hastanesinden sana randevu alıp orada bir KBB hekimine gitmem gerektiğini söylediler.
                Bende devlet ödeneği almak istediğim için bana KBB doktorundan bir randevu alındı. Ben doktora muayene için yanına girdiğimde zaten işitme kayıplı olduğumu anladı. Beni hemen odyometri servisine yönlendirdi. Burada da tekrar odyo (duyma) testi yapıldı. İşitme merkezininkinden daha sağlıklı bir şekilde yapıldı tam gerçek işitme kaybı sayısal değerlerimi bu sefer hastanenin odyo formu diye adlandırdıkları bir forma çizilip elime verildi. Doktora gittim odyometri servisinin verdiği testi kendisine gösterdim oda 3 hekim raporu (bazı illerde bu isim değişebilirmiş) denilen bir rapor yazdı rapor içeriğinde işitme kayıp derecem kulak arkası ya da kulak içi işitme cihazı yazan bir rapor. Bu raporu 3 tane KBB hekimine imzalattım daha sonra başhekime de imzalattıktan sonra ilk test yaptırdığım işitme merkezine gidip raporu verdim. Onlarda hemen beni cihaz denemek için oturttular başladık denemeye kaybıma en uygun olan cihazı seçtim alışını gerçekleştirdim. Daha sonra bana cihazı nasıl kullanacağımı hangi aralıklar ile kalıbımın hortumun değişeceği bilgisini verdiler cihazımı kalıbımı (kulak kalıbı örneğimi ilk gittiğimde almışlardı hazırda bekliyordu) 1 paket pil ve fatura nüshasını verdiler. Devlet ödeneği nasıl olacak diye bir soru sorduğum da kendileri halledeceklerini söylediler. 1 ay sonra 1 er hafta aralıklarla ziraat bankasından sorgulatmamı söylediler. Bende tamam dedim yaklaşık 40-45 gün sonra devletten aldığım katkı payı ziraat bankasında T.C. Numarama yatmış.
 
İşitme cihazını alma sürecim ortalama 4-5 gün kadar sürdü (Hastanede ki odyo sırası çok fazlaydı birde randevu sırası tabi). Neticede işitme cihazımı sağ salim aldım arada bir kontrollerine gidip işitme cihazımın ayarını, işitme cihazıma bağlı kullandığım kulak kalıbını ve hortumunu yeniletiyorum.
 
Atladığım bir yer var ise af ola

Bu konuyu yazdır

Lightbulb İşitme Cihazı Pil Kullanımı Nasıl Olmalıdır ?
Yazar: ahmetdemiroz - 19-08-2017, Saat: 14:23 - Forum: İşitme Cihazı Pili Kullanımı - Yorum Yok

İnternette yaptığım araştırmalar neticesinde şöyle birşeyi kendi çapımda hazırlamak istedim yalnışlarım var ise lütfen düzeltelim

Pil Numaraları 10 - 13 - 312 ve 675 dir. Cihazımın pili az gidiyor 675 pil alsam taksam daha fazla gidermi bu şekilde bir yaklaşım yalnıştır. Denenmemelidir pillerin girdiği pil kapakları 10 - 13 - 312 ve 675 e göre ayarlanmıştır dikkat edin pil kapakçığınıza zarar verebilirsiniz.

bildiğim bilinen bazı pilleri kullandım
Signia (Siemensin pili)
Duracell
Rayovac
 bu markaların pilleri 6lı şekilde paketli satılıyor ortalama piyasada 
7,5 tl ile 10 - 12 tl arasında değişiyor bu da çok garip ama genelde hep 7,5 - 8 dolaylarında alıyorum ben.

Siemensin 1 adet pili 7-8 gün gidiyor benim cihazım kulak içi o yüzden cihazdan cihaza farkedebilir
7 gün gidiyor desem yaklasık 6 adet pil 30 - 40 arası götürüyor beni siemensde
bu duracell de 40 - 50 gün
rayovacda 25-35 gün
gidiyor her pili denedim şuan sadece duracell kullanıyorum hem marka kalitesi hemde daha fazla gidiyor.

Yalnız pilleri kullanırken şu şekilde kullanıyorum paketten çıkarttığım 1 adet pilin koruyucu bantını çıkartıp 1-2 dakika + tarafı yukarı gelicek şekilde düz bir zeminde bekletip havayla temasını sağlıyorum (Pillerin havayla temasını sağlamak gerçekten pil ömrünü arttırıyor.)

Cihazı uzun bir süre kullanmayacaksam pili çıkartıyorum. Uyurken  cihazı mutlaka çıkartıyorum ben pil kapağı açık bir şekilde bırakıyorum baş ucuma.
Oksitlenmiş ve sızıntı yapmış pilleri asla kullanmıyorum çünkü bu şekilde tecrübesizliğimden 1 cihazımın teknik servise gitmesi gerekmişti.

Pilleri ben tam bitmeden değiştirmeye gayret gösteriyorum çünkü yolda vs olduğumda yanımda pil yoksa pil aramak zorunda kalıyorum yani durumu şöyle açıklayayım duracell pil 7 gün gidiyorsa ben 6. gün mutlaka yenisiyle değiştiriyorum. Pilleri de atmıyorum bir kavanozun içerisinde biriktiriyorum ama neden biriktiriyorum bilmiyorm  Biggrin (Sanırım tamamen dolunca pil kutuları oluyor avm lerde felan oraya boşaltırım diye düşünüyorum)

Birde dikkat ettiğim bir konu pillerin paketlerinin üzerinde son kullanma tarihleri oluyor genelinde var bu yukarı da belirttiğim markalarda.
Bu tarihlerin minimum 1 yıl olmasına dikkat ediyorum.  

Ben pil kullanımını bu şekilde yapıyorum yalnış yaptığım biryer var ise lütfen düzeltin.

Bu konuyu yazdır

  İsitme kaybı yaşayıp evlenenler buraya bakabilir mi?
Yazar: zero0 - 17-08-2017, Saat: 23:52 - Forum: Sorun Cevaplayalım - Yorumlar (1)

Merhaba Arkadaşlar,

Sorum başlıktaki gibi işitme kaybı yaşayıp evlenenler var ise çocuklarınızda işitme problemleri oldu mu? Veya sonradan işitme kaybı yaşayıp evlenenler ve çocugu olanlarda işitme kaybı olur mu?

Bu konuyu yazdır

  işitme cihazı kullanırsam mı işitme kaybı yaşarım , işitme cihazı kullanmazsam mı ?
Yazar: Enes AKTEPE - 17-08-2017, Saat: 03:18 - Forum: Sorun Cevaplayalım - Yorumlar (2)

Merhaba  ! Bu konu zannedersem benim gibi birçok işitme cihazı kullanıcısı tarafından soruluyordur .
Bu mesele biraz " tavuk mu yumurtadan çıkar ? yumurta mı tavuktan ? " meselesi gibi oluyor  . Wink
Bazen forum yorumları arasında rastlıyorum.
Biri yazıyor "Falan doktorum , filan odyometrist dedi ki : işitme cihazı kullanmazsan işitme kaybın artar. "
Bir başka kullanıcı da "İşitme cihazı kullanırsan kulağın tembelleşir.Kemikçikler kireçleme yapar " dediler diye yazıyor.
Bunun doğrusunu  uzmanından öğrenmeyi çok isterim.Saygılarımla.

Bu konuyu yazdır

Rainbow İşitme Cihazı Kullanıcılarının Odyometristlere Bakış Açısı Nasıl ?
Yazar: Enes AKTEPE - 16-08-2017, Saat: 23:48 - Forum: İşitme Cihazları - Yorumlar (3)

Arkadaşlar Merhaba ! 
Bizim işitme engelliler olarak doktorlardan sonra en çok muhatab olduğumuz  kişiler odyolog ya da odyometristler .
Onlarla aramızda bazen soğuk rüzgarlar esiyor.Hele cihazımızdan ve cihaz ayarlarımızdan mennun değilsek rüzgar değil fırtınalar esiyor.
Bizleri kim barıştıracak bilmiyorum ama böyle giderse her iki taraf ta daha çok zarar görmeye devam edecek.
Bir kaide vardır duymuşsanız :  hüküm , çoğunluğa göre verilir .Maalesef diğer işitme cihazı kullanıcıları ile ilgili forumlarda yazan arkadaşlara ve kendi tecrübelerime göre odyometrist veyahut odyolog arkadaşlardan çoğu kimse memnun değil.

Ben karşılaştığım odyometristleri vb. üç kısma ayırıyorum.

1-Hem mesleğinde liyakatsiz hem de hastaya(müşteriye) soğuk davrananlar.

2- İnsaniyeten yeterli , hastaya karşı tutumu : ilgili , kibar , yardımcı olmaya çalışan fakat mesleki yeterliliği eksik olanlar ,

3-Mesleğinde gerçekten uzman fakat hastaya karşı soğuk ve ilgisiz davrananlar.

Tabi gönül ister ki hem mesleğinde uzman hem de insani ilişkileri olumlu olan odyometristler karşımıza çıksın.Bunların sayısı zannımca çok az.

Peki odyometrist vb. arkadaşlar neden böyle davranıyorlar ? 

Hastanelerde ve bazı işitme merkezlerinde çalışan odyometristler iş yoğunluğundan mıdır ? yoksa başka nedenlerden midir bilemem... bir an önce hastayı ya da müşteriyi yola koymaya çalışıyorlar.

Benim ilk işitme cihazımı satın aldığım işitme merkezindeki odyometrist arkadaş , gerçekten bana karşı çok ilgili , yardımcı ve insaniyetperverdi.Fakat daha sonra zamanla anladım ki mesleğinde yeterli tecrübeye sahip değildi.Neden mi böyle düşünüyorum ? Çünkü benim cihaz ayarları vb. ile ilgili sorunlarıma ve ihtiyaçlarıma çare bulamıyor , bulmuş gibi davranıyordu.

Zamanla piyasayı tanıdıkça sonunda paraya da kıyıp uzman bir odyologa rastgeldim.Fakat o da yukarıda saydığım 3. tür odyologlar vb. arasına giriyordu.Klasik , geçmişteki bir ssk hastanesi doktoru yaklaşımı vardı. Soru sordukça çok kısa cevaplar alıyordum.Odyo testi nedir , test üzerindeki sayı ve tıbbi tabirler neyi ifade ediyor ? Cihazın doğru kullanımı vs. konularda soru sormadıkça cevap alamıyordum.

Ben kendi namıma gelecekte bu işi yapacak arkadaşlara veyahut şu anda yapmakta olan kişilere aflarına sığınarak şu tavsiyelerde bulunmak istiyorum .

* İşinizi sevin .İşinizi öncelikle para kazanmak için değil insanlara faydalı olmak için yapın.Onların önce gönlünü ve duasını sonra parasını alın.İnanın size hem marka  hem para hem saygınlık kazandıracak  olan şey hastalara ya da müşterilere olan olumlu yaklaşımınızdır.
* Empati yapın.Tabi ki , siz işitme engelli olmadığınız için belki bunu yüzde yüz oranında yapmanız mümkün değil fakat en azından hasta ya da müşterinin isteklerini , ihtiyaçlarını , hikayelerini dikkate alın.
* Cihazları tanıtırken , pazarlarken abartılı ifadelerden lütfen kaçının.Bu özellikleri anlatmayın , gösterin ve yaşatın.
* İşitme cihazı ayarı yaparken gürültüsüz odalarda sandalye üzerinde ayar yapıp " Şimdi daha iyi duyuyorsunuz değil mi ? ; " Ayarlarınız işitme kaybınıza göre oldu " diyerek kendiniz hissetmediğinizi kullanıcıya kabul ettirmeye çalışmayın.
* Sizden çok kullanıcının konuşmasına izin verin.Ne kadar çok vak'a o kadar çok tecrübe.
* Unutmayın size gelen her hasta ya da müşteri sizden medet umarak geliyor.Size değer veriyor.Hiç birimiz hastanelere ve işitme merkezlerine güle oynaya , eğlence  olsun diye gelmiyoruz.Tek isteğimiz sağlıklı , işiten kulağa en yakın sesi yakalamak.Ne kadar yaklaşırsak o bize kar.


Odyometrist ya da odyometrist adayı olan arkadaşlar kusura bakmasınlar.Biraz karamsar bir tablo çizmiş olabilirim.Ama gerçekleri de gizleyemem.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar .....

Bizim gibi kader arkadaşlarına yardımcı olmaya çalışan , kendisini geliştirme çabasında olan odyometrist adayı , odyometrist ve odyologlara çok teşekkür ediyorum.Bu kişilerin gelecekte gerçekten işini severek yapan , mesleğinde uzman ve en önemlisi insanlara en çok faydalı olacak kişiler olacağından eminim.Saygılarımla.

Bu konuyu yazdır

Hakkımızda

  Bu Forum ;

  Tamamen İşitme Engellilerin Yaşam Kalitesini Arttırmak Amacıyla Kurulmuştur.

  Ortak Derdimiz İçin Bir Olma Vakti !

  Görüş ve Önerileriniz İçin Lütfen İletişime Geçiniz